Säljorganisation

Vi arbetar med konferensresor inklusive olika arrangemang åt företag, organisationer, föreningar, nöjesgrupper m fl.

Peo WahlinPeo Wahlin
Försäljningsrepresentant/Sales Executive
Uppsökande försäljning mot företag, föreningar, organisationer och privatmarknad i Sverige.
per-olof.wahlin@vikingline.com
Patricia ToledanoPatricia Toledano
Försäljningsrepresentant/Sales Executive
Uppsökande försäljning mot företag, föreningar, organisationer och privatmarknad i Sverige.
patricia.toledano@vikingline.com
Katarina KneckKatarina Kneck
Key Account Manager med försäljning- och intäktansvar för företagets nyckelkunder.
katarina.kneck@vikingline.com
Peter RangwePeter Rangwe
Key Account Manager med försäljning- och intäktansvar för företagets nyckelkunder.
peter.rangwe@vikingline.com
Marie BjelvenmarkMarie Bjelvenmark
Key Account Manager MICE med försäljning- och intäktsansvar för agenter, Incentives-, konferens- och eventbyråer.
marie.bjelvenmark@vikingline.com
Gabriella Cromnow SvenssonGabriella Cromnow Svensson
Försäljningsansvarig Tema & Specialkryssningar Sverige
gabriella.cromnow-svensson@vikingline.com
Tina ErikssonTina Eriksson
Försäljningsansvarig Kundgrupp Senior
tina.eriksson@vikingline.com
Leone KentsdotterLeone Kentsdotter
Försäljningsrepresentant/Sales Executive Kundgrupp Senior, Stockholm
leone.kentsdotter@vikingline.com
Pär NordgrenPär Nordgren
Försäljningsrepresentant/Sales Executive kundgrupp Arrangör samt Senior ute i landet – Södra Sverige. Arrangör för Norge och Danmark.
par.nordgren@vikingline.com
Hanna AnderssonHanna Andersson
Försäljningsrepresentant/Sales Executive kundgrupp Arrangör samt Senior ute i landet – Norra Sverige.
hanna.andersson@vikingline.com
Maria Wilkens KammonenMaria Wilkens Kammonen
Försäljningsrepresentant/Sales Executive Kapellskär–Mariehamn
maria.wilkens-kammonen@vikingline.com

Viking Line växel

08-452 41 00